Wycieczka z programu ,,Poznaj Polskę”

Wycieczkę rozpoczęliśmy od przyjazdu do Oświęcimia i zwiedzania Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przewodnik miejscowy oprowadził nas po Byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady. Jego działalność obejmuje lata 1940 – 1945. Obóz ten to jedna z najtragiczniejszych pamiątek po II wojnie światowej. Przekazana wiedza historyczna o  bestialstwie, eksterminacji, ale i męczeństwie i bohaterstwie więźniów  zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie. Jak  również  wielkie wrażenie zrobiły zgromadzone eksponaty.

Następnie pojechaliśmy do Krakowa. Po zjedzonym posiłku rozlokowaliśmy się w pokojach hotelowych.

Dzień następny rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa. Z naszym pilotem wycieczki realizowaliśmy punkty historycznego zespołu miasta.

Byliśmy w Muzeum Narodowym w Krakowie. Zwiedziliśmy Sukiennice.

Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, gdzie miejscowy przewodnik oprowadził nas po Muzeum Czartoryskich. Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – to jedno z najstarszych muzeów w Polsce. W jego skład wchodzą trzy budynki: Pałac Czartoryskich, Klasztorek  oraz budynek dawnego Arsenału Miejskiego.

Następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski na Wawelu. Zamek Królewski na Wawelu wraz z wawelskim wzgórzem to jedno z miejsc o największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce. Wielowiekowa siedziba królów W miejscu tym zgromadzone są ogromne zbiory i kolekcje, które prezentowane są na kilku ekspozycjach. W komnatach eksponowane są słynne arrasy Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe malowidła włoskie.
Muzeum gromadzi dzieła sztuki historycznie i artystycznie związane z Wawelem.

W podziemiach  znajdują się krypty grobowe z prochami królów polskich i ich rodzin, Kościuszki, Sikorskiego, Piłsudskiego a także poetów polskich – Norwida, Mickiewicza, Słowackiego.

Byliśmy także przy grobie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony, którzy zginęli w katastrofie samolotowej w Smoleńsku.

Cały Zamek Królewski, komnaty, jego dziedziniec robią wspaniałe wrażenie.

Dzień trzeci a zarazem ostatni naszej wycieczki spędziliśmy na zwiedzaniu Sanktuarium wraz z klasztorem zakonu paulinów w Częstochowie, położone na wzgórzu Jasna Góra.  Przewodnik opowiedział nam o Bazylice Jasnogórskiej ,Domie Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II · Klasztorze Ojców Paulinów · Muzeum Sześćsetlecia

Byliśmy w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

Wycieczkę uznajemy za bardzo udaną. Wszyscy uczestnicy są ogromnie zadowoleni.