Zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Zakończenie roku szkolnego to niezwykle ważny dzień w szkolnym kalendarzu, dzień, w którym zamyka się okres wytężonej pracy, a otwiera czas wakacyjnego odpoczynku.

Ten rok postawił przed nami trudne wyzwania, którym musieliśmy sprostać. W ich obliczu Szkoła nieprzerwanie prowadziła swoje zadania edukacyjne.  W pełni  dostosowaliśmy  tryb pracy Szkoły do nowych warunków, tak by Uczniowie możliwie szybko mogli  uczyć się  zdalnie. Wychowawcy, Pedagog, Nauczyciele rewalidacji  udzielali pomocy  psychologiczno-pedagogicznej  Uczniom. Udało się nam sprostać temu niezwykłemu zadaniu.

Dzisiaj mam przyjemność gratulować wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Wychowawcom Społecznego Liceum osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych uzyskanych w mijającym roku szkolnym. Państwa praca i troska o dobro Uczniów  zasługują na słowa najwyższego uznania. Życzę Państwu, by nadchodzący czas urlopów był czasem spokoju i odpoczynku.

Wszystkim Uczniom „Herberta” gratuluję  wspaniałych indywidualnych sukcesów. W tym roku Rada Pedagogiczna wytypowała spośród osób , które uzyskały najwyższe wyniki w nauce,  kandydatów  naszej Szkoły do stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Tytułu “Primus Inter Pares” nadawanego za wybitne osiągnięcia edukacyjne  przez Radę Główną Klubu Herbertowskich Szkół z Przewodniczącym  Wojciechem Kalickim  oraz Honorowym Członkiem Rady Patronackiej Klubu Katarzyną Herbert.

Życzę Wam, by szkoła nie kojarzyła się jedynie z obowiązkami, ale była również miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa, realizacji Waszych zainteresowań i pasji, do którego chętnie wrócicie po zasłużonych wakacjach. Niech ten czas będzie dla Was okresem obfitym w pozytywne wrażenia i przyniesie wiele pięknych wspomnień. Odpoczywając, bądźcie  odpowiedzialni  i zachowajcie ostrożność. Zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych. Korzystajcie z letniej pogody, cieszcie się ciekawymi podróżami i przygodami. Wracajcie we wrześniu pełni sił, gotowi do podjęcia nowych zadań i realizacji zamierzonych celów i planów.

Szczególne podziękowania należą się Rodzicom za dobrą współpracę ze szkołą i współtworzenie jej modelu, który pozwala sprostać wyzwaniom dzisiejszych czasów. Jestem przekonana, że szkolne osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.

Z życzeniami słonecznych wakacji, wspaniałego wypoczynku  i powrotu we wrześniu  do Szkoły w pełni nowej energii i sił do podjęcia  wyzwań edukacyjnych.

 

Ewa Jaster Dyrektor Szkoły

 

Nagrodzeni uczniowie